Arslan’ın kemiklerinin torbada teslim edilmesine ilişkin Demirtaş’tan açıklama – HABER BİZDEN

Arslan’ın kemiklerinin torbada teslim edilmesine ilişkin Demirtaş’tan açıklama

demirtaş

HDP Eski Eş Genel Başkanı Demirtaş, Diyarbakır-Sur’da hayatını kaybeden Hakan Arslan’ın cenazesinin torbada teslim edilmesine ilişkin paylaştığı mesajında “ Toplum kutuplaşacaksa, demokrasiye ve insani evrensel değerlere inananlar ile faşistler ve hırsızlar halinde iki kutba ayrılmalı. Ali Rıza Amca’ya bunu yaşatanlar ve buna “oh olsun” diyenler ile bu acıyı yüreklerinde hissedenler arasında bir seçim olmalı” ifadesini kullandı.

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde 2 Aralık 2015’te ilan edilen sokağa çıkma yasağı sürecinde yaşanan çatışmalarda yaşamını yitiren Hakan Arslan’ın kemikleri 7 yıl aradan sonra babası Ali Rıza Arslan’a bir torba içerisinde teslim edilmişti.

Arslan’a oğlunun kemiklerinin bir torbada teslim edilmesi kamuoyunda büyük tartışma yaratmış, pek çok siyasetçi, baro, parti temsilcisi ve yurttaş büyük tepki göstermişti. 

Kasım 2016’dan beri Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan HDP Eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş da Arslan’a ilişkin paylaşımda bulundu.

Demirtaş paylaşımında şunları yazdı:

“Toplum kutuplaşacaksa, demokrasiye ve insani evrensel değerlere inananlar ile faşistler ve hırsızlar halinde iki kutba ayrılmalı. 

Ali Rıza Amca’ya bunu yaşatanlar ve buna “oh olsun” diyenler ile bu acıyı yüreklerinde hissedenler arasında bir seçim olmalı.”

Demirtaş, açıklamasına baba Ali Rıza Arslan’ın ve oğlu Hakan Arslan’ın cenazesinin içinde bulunduğu torbayı gösteren fotoğrafı da ekledi.

%d blogcu bunu beğendi: