Partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul’da HDP Esenyurt ilçe binasında terör örgütü PKK’nın elebaşı Abdullah Öcalan’ın afiş ve posterlerinin asıldığının ortaya çıkması ile ilgili çarpıcı bir yorumda bulundu. Akşener, HDP binasından Apo posteri çıkmasına şaşıran Cumhur İttifakı’nın seçim zamanı Öcalan’ın mektubunu okuttuğunu söyledi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuştu.Akşener, “Bu Cumhur ittifakı gerçekten bir acayip…HDP binasında, Apo posteri bulunca şaşırıyorlar ama seçim zamanı mektubunu okutmaya gelince, dert etmiyorlar. Yana yakıla, ‘HDP kapatılsın’ diyorlar ama, bunun için en ufak bir adım bile atmıyorlar” dedi.

Yana yakıla, ‘HDP kapatılsın’ diyorlar ama, bunun için en ufak bir adım bile atmıyorlar.

Nitekim bunlara sorarsan, en büyük Türk, en has Müslüman kendileridir ama, ‘Müslüman Türküm’ dediği için, zulüm gören kardeşlerimizi duymuyor, iki laf edemiyorlar. Böyle cıvıklık, böyle ciddiyetsizlik olmaz. Böyle devlet yönetilmez. Yazıklar olsun. Ayrıca ortada bir de, Çin’le 2017 yılında yapılmış bir, ‘Suçluların İadesi Anlaşması’ var. Bunu, Dışişleri Komisyonu gündemine almaya cesaret edebilecekler mi çok merak ediyorum. Buradan ilan ediyorum;Bunu yapacak kişi, kardeşlerimizin mezalimine imza atacak kişidir. Ve bunu bir utanç nişanı olarak, ömür boyu taşıyacaktır.