AKP Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba sosyal medya hesabından ‘istifa sinyalleri’ veren bir paylaşımda bulundu. Fakıbaba, “Bazen bütün izlerin biribirine karışması, bardağı taşıran son damla olur” diyerek akıllarda soru işareti bıraktı.

AKP’li Ahmet Eşref Fakıbaba şu ifadeleri kullandı:

“Bazen bütün izlerin biribirine karışması, bardağı taşıran son damla olur”

İşte o paylaşım:

“İSTİFASINI GÖNDERDİ”

Şanlıurfa.com’un imtiyaz sahibi, gazeteci Mehmet Yetim Twitter hesabından, “AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve Gıda Tarım ve Hayvancılık eski Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’nın noter aracılığı ile AK Partiden istifa ettiği ve bu istifanın Genel Merkeze ilettiği iddia ediliyor” diye yazdı.
 
AHMET EŞREF FAKIBABA KİMDİR?

1994-2004 yılları arasında 11 yıllık Başhekimlik hizmetinin ardından 28 Mart 2004 tarihindeki seçimlerde AKP‘den Şanlıurfa Büyükşehir belediye başkanlığına aday oldu ve kazandı. 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde ise bağımsız aday oldu ve yine kazandı.

Sonra’dan Saadet Partisi‘ne katılmış ancak Numan Kurtulmuş‘un parti’den ayrılış nedenini göstererek parti’den istifa etmiştir. Ahmet Eşref Fakıbaba, 2009 yılında bağımsız olarak girdiği yerel seçimlerinde 77.997 oy (%44) alarak Şanlıurfa büyükşehir belediye başkanı seçildi. 22 Ocak 2013 tarihinde beledevam ettirirken, AK Parti‘ye katılmıştır.

7 Haziran 2015 ve 1 Kasım 2015 tarihlerinde milletvekili genel seçimlerinde AK Parti Şanlıurfa milletvekili seçilmiştir.19 Temmuz 2017 tarihinde yapılan kabine değişikliği ile Başbakan Binali Yıldırım tarafından Ahmet Eşref Fakıbaba Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı olarak görevlendirildi. Yeni görevini Faruk Çelik‘den teslim aldı.