AKP’li Çelik’ten ABD’ye Mazlum Kobani tepkisi utanç verici – HABER BİZDEN

AKP’li Çelik’ten ABD’ye Mazlum Kobani tepkisi utanç verici

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, DSG Genel Komutanı Mazlum Kobani’nin ABD gazetesi Washington Post’ta bir yazı kaleme almasına ilişkin “Bir Batı demokrasisinde, o ülkenin büyük bir gazetesinde, PYD/YPG terör örgütünün başına makale yazdırıyorlar. Bu utanç verici bir durumdur. Bunun, DEAŞ liderine makale yazdırmaktan bir farkı yoktur” dedi.

Öte yandan Çelik, Demokratik Suriye Güçleri (DSG) Genel Komutanı Mazlum Kobani’nin (Abdi) ABD gazetesi The Washington Times gazetesine yazdığı “Biz Amerika’nın Suriye’deki en sadık müttefiğiyiz. Bizi unutmayın” başlıklı yazıyla ilgili de konuştu.

Çelik, “Bir batı demokrasisinde, o ülkenin büyük bir gazetesinde, PYD/YPG terör örgütünün başına makale yazdırıyorlar. Bu utanç verici bir durumdur. Bunun, DEAŞ liderine makale yazdırmaktan bir farkı yoktur. Amerika Birleşik Devletleri’nde Washington Post’ta buna yer verdiklerinde aslında yapılan şey, terör örgütü propagandasından başka bir şey değildir” ifadesini kullandı.

Ömer Çelik devamında “Çevremizdeki ülkelerde, Türkiye’nin askeri operasyonlarına karşı zirve toplamaktan bahsediyorlar. Her ne yaparlarsa yapsınlar, dünyanın en yüksek meşruiyete sahip askeri operasyonlarını yapıyoruz ve terörle mücadelesini veriyoruz. Eğer bunlar yapılmasaydı sınırımızın dibinde terör yapıları kurulacaktı. Kim ne derse desin, sınırlarımıza yakın bir yerde, ülkemizi tehdit eden bir terör oluşumu gördüğümüz anda vururuz ve darmadağın ederiz” şeklinde konuştu.

%d