AKP’den istifa eden Rasim Arı’nın katılacağı parti belli oldu

31 Mart yerel seçimlerinde AKP’den Nevşehir Belediye Başkanı seçildikten sonra geçmiş döneme dair yolsuzluk itiraflarıyla gündeme gelen, geçtiğimiz ocak ayında sağlık nedenlerini gerekçe göstererek belediye başkanlığından istifa eden Rasim Arı AKP üyeliğinden de ayrılmıştı. Arı’nın İYİ Parti’ye geçeceği iddia edildi. 

İsmail Saymaz, bugünkü yazısında Arı’nın şubat ayında İYİ Parti’ye katılacağını, rozetini de Meral Akşener’in takacağını yazdı.

Saymaz, “Eski Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, AK Parti’den istifasını açıkladı. Aslında bu, Arı’nın son bir yıl içindeki ikinci istifası. Çünkü 31 Mart 2019’da belediye başkanlığına seçilen Arı, bu koltukta 21 ay oturabilmişti. Arı, 29 Ocak 2021’de “affını” istemişti. İstifa için iki iddiadan söz edilmişti. İlki, önceki başkan dönemindeki yolsuzluklarının üzerine gittiği iddiasıydı. İkincisi ise özel hayat. Arı, istifa gerekçesini ‘Psikolojik’ diye açıklayarak, şöyle demişti: ’18 aydır yumuşak yatakta yatmadım. Sürekli bu tempoyla çalışırsanız fiziğiniz artık bunu kaldıramayacak hale geliyor. Bir iki doktora gözüktüm, toparlayamadım.’ Arı’nın ‘psikolojisi’ toparlanmış olmalı ki, AK Parti’den istifa etti.” değerlendirmesini yaptı.

Saymaz, yazısını şöyle sürdürdü:

“Öğrendiğim kadarıyla İyi Parti’ye katılacak. İyi Parti Nevşehir İl Başkanı Ömer Ay’ın ikna çabaları olumlu sonuç verdi. Arı, ‘Bana 20 gün süre verin’ dedi. Şubatta TBMM’de İyi Parti’nin grup toplantısına katılacak olan Arı’nın rozetini Meral Akşener takacak. İyi Partililer şehirde sevilen bir isim olan Arı ile belediye başkanlığını kazanacaklarını düşünüyor.”

Yazının tamamını okumak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın