AKP’den Berat Albayrak açıklaması

AKP'den Berat Albayrak açıklaması

 AKP’den Berat Albayrak açıklaması

21.02.2021 - 21:57

Güncelleme : 21.02.2021 - 21:58

CHP, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın istifasının ardından Merkez Bankası’ndan ‘kaybolan 128 milyar doların’ nereye gittiğini sordu. CHP’nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Damadı kimler susturuyor?” denildi.

“128 milyar dolara ne olduğunu kimler saklıyor?” sorusuna yanıt istenen açıklamada, Türkiye’nin gerçek gündeminin ekonomik buhran olduğuna dikkat çekilerek, “AKP’nin ekonomi yönetimi gelinen noktada ülkemizin için bir ulusal güvenlik sorunu haline gelmiştir.

Merkez Bankası rezervlerinin tamamı satılmıştır. Net rezervi eksi 47 milyar dolara kadar düşmüştür” denildi.

CHP’nin Berat Albayrak’la ilgili sözlerine sosyal medya hesabından yanıt veren AKP Sözcüsü Ömer Çelik, şu ifadeleri kullandı:

“CHP’nin Sn Albayrak’ı hedef alan kirli dili, bir iftira furyası ile birlikte linç kampanyasıdır. CHP’nin bu çirkin dilini kınıyoruz, Türk siyasetine yakışmadığını ve iftira kampanyası olduğunu bir kez daha vurguluyoruz.

CHP adına konuşanları her gün farklı bir yalan ve iftira kampanyası ile gündeme gelmek yerine, ana muhalefet sorumluluğu ve ağırlığına yakışacak ‘temiz siyaset’e davet ediyoruz. Aksi halde kendi kendilerine iftira siyasetini yakıştırmaya devam edeceklerdir”

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın