AKP’de istifa şoku… 150 kişi partiden ayrıldı – HABER BİZDEN

AKP’de istifa şoku… 150 kişi partiden ayrıldı

akp

AKP‘de üst üste gelen istifa haberlerine bir yenisi eklendi. Samsun‘un Terme ilçesinde AKP’den istifa eden 150 kişi Gelecek Partisi’ne katıldı.

OCAK AYINDA NE OLMUŞTU?

Samsun’da ‘rüşvet’, Terme’de ‘zimmet’ iddiaları gündemden düşmezken, Terme Belediyesi’nde yaşandığı öne sürülen ‘zimmet iddiası’ tartışmaları, belediye ile AKP İlçe Yönetimi’ni ters düşürdü. AKP ilçe yönetiminden 3 isim istifalarını yönetime verdi.Terme’de yaşanan bu gelişme ‘adeta sır gibi saklanmaya çalışırken’, istifaların belediyedeki zimmet iddialarıyla ilgili AKP İlçe Başkanı Osman Mümin Ertan’ın yaptığı basın açıklamasının yol açtığı öne sürüldü. Zimmet iddiasıyla ilgili soruşturma açmamakla suçlanan Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç’a yakın isimler olduğu öne sürülen ilçe yöneticilerinden Süleyman Karapıçak, Yaşar Akçay ve Abdullah Ayan’ın, ilçe başkanına tepki olarak istifa ettiği iddia edildi.

AKP İlçe Başkanı Ertan’ın açıklamasında ‘Başkan Kılıç’ı korumadığı ve aralarının iddialar nedeniyle iyi olmadığı da öne sürüldü.

Bu arada istifa eden isimlerden başka 5 ismin daha istifa etmek için harekete geçtiği ancak son anda vazgeçtikleri de öne sürüldü. İstifalarla ilgili olarak AKP İl Yönetimi’nden ve İlçe yönetiminden henüz bir açıklama yapılmadı. 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: