AKP’de istifa krizi – haberbizden

AKP’de istifa krizi

AKP Kemalpaşa İlçe Başkanı Bülent Aksakal görevinden istifa ettğini sosyal medya hesabından duyurdu. Açıklama şöyle:

“Kuruluşundan beri her kademesinde görev aldığım, Sayın cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde ki bu kutlu harekette; İlçe yöneticiliği, meclis üyeliği, belediye başkan yardımcılığı, ve son olarak AK Parti ilçe başkanlığı görevini yürüttüm. ait olduğum bu hareketin bir ferdi olmaktan ömrümün sonuna kadar onur ve gurur duyacağımı belirtmek isterim.

Diğer taraftan İzmir’in ilçelerinde kongre süreçlerinin tamamlanmasıyla birlikte; Il başkanımız, milletvekillerimiz ve genel merkezimiz bizim bu görevimizi 2023’e 2024 sürecini de içine alacak şekilde devam ettirmemizi beyan buyurdular.

Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm, büyüklerimize bizlere güvendikleri için en samimi teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı arz ediyoruz. Biz bu göreve gelirken Arkadaşlarımla birlikte hedefimiz genel seçimlerde büyük bir başarı elde edip 2024 seçimlerinde ilçemizi yeniden Ak belediyecilikle buluşturmaktı.

Yaşamış olduğumuz istenmeyen süreçler vb nedenlerle Geldiğimiz bu noktada partimizin daha fazla zarar görmemesi, ailelerimizin ve sağlığımızın bu durumdan daha fazla etkilenmemesi için arkadaşlarımızla birlikte aldığımız karar doğrultusunda llçe Başkanlığı görevimden ayrılmak için, İl başkanımız dan milletvekillerimizden ve genel merkezimizden Affımı istiyorum.

Partimize bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bir nefer olarak hizmet etmeye devam edeceğim.”

Bir Cevap Yazın