AKP’de bomba istifa – HABER BİZDEN

AKP’de bomba istifa

akp

AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal, “Bugün itibarıyla Grup Başkanvekilliği görevimden affımı talep ettim”açıklaması yaparak istifa ettiğini duyurdu. Mahir Ünal’dan boşalan AKP Grup Başkanvekilliği görevine Özlem Zengin atandı.

Ünal Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Bugün itibarıyla Grup Başkan Vekilliği görevimden affımı talep ettim. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a bugüne kadar şahsıma duyduğu güven ve verdiği sorumluluklar için müteşekkirim. Kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunarım”ifadelerini kullandı.

Mahir Ünal, Cumhuriyet ve harf devrimine ilişkin yaptığı açıklamaların ardından başta Cumhur İttifakı lideri MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli olmak üzere birçok kesimden tepki toplamıştı. 

Bu akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen AKP MYK toplantısına katılan Mahir Ünal’ın toplantının bitmesinden bir saat sonra istifasını açıkladığı görüldü. 

Ünal’ın açıklaması Erdoğan’ın geçen Cuma günü yaptığı “Türkiye Yüzyılı” toplantısına gölge düşürdüğü gerekçesiyle parti içerisinden de tepki çekmişti.

%d blogcu bunu beğendi: