AKOM’dan İstanbullulara yağış uyarısı: Sıcaklıklar düşecek

Flaş

 AKOM’dan İstanbullulara yağış uyarısı: Sıcaklıklar düşecek

14.03.2020 - 13:16

Güncelleme : 02.04.2020 - 19:54

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul’da yarın etkisini gösterecek olan yağmurla birlikte sıcaklıkların da düşeceğini duyurdu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, AKOM’un hava durumuna ilişkin değerlendirmesine yer verildi. Buna göre, İstanbul’da yarın öğle saatlerinden itibaren rüzgarın kuzeyli yönlerden kuvvetlenmesi (30-70km/s), beraberinde aralıklı sağanak yağmur geçişlerinin yaşanması bekleniyor.

EN YÜKSEK SICAKLIK 8 DERECE OLACAK Hava sıcaklıkların da 8-10 derece azalarak kış değerlerine yaklaşacağı tahmin edilen kentte, yarın hava sıcaklığının en yüksek 8 derece olacağı öngörülüyor. İstanbul’da hava sıcaklıklarının 21 Mart’a kadar mevsim normalleri civarı ile 3-5 derece altında, 21-25 Mart arasında ise 2-4 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor.

HASTALIK UYARISI AKOM, bahar mevsimlerinde sıcaklıklarda yaşanan ani yükseliş ve azalışlar nedeniyle vatandaşları da uyardı. Hava sıcaklıklarındaki değişimler ve rüzgarın başta soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlar olmak üzere, birçok hastalığa neden olabileceği belirtildi.

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.