AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, gazeteci Orhan Uğuroğlu ve Ülkü Ocakları eski başkanı Afşin Hatipoğlu’na yönelik saldırıları kınadı. Twitter’dan paylaştığı mesajda “Siyasette farklı fikirler, tartışmalar, polemikler hatta ihanetler olabilecektir” diyen Turan, “Ancak kavga, tehdit siyasetin dili olamaz” ifadelerini kullandı.

3 isme yapılan saldırıları kınadığını belirten Turan, “İlgili kurumların gereğini yapacağından hiç şüphem yok. Umarım son olur” dedi Siyasette farklı fikirler, tartışmalar, polemikler hatta ihanetler olabilecektir. Ancak kavga,tehdit siyasetin dili olamaz

Selçuk Özdağ’a, Orhan Uğuroğlu’na, Afşin Hatipoğlu’na yapılan saldırıları kınıyorum İlgili kurumların gereğini yapacağından hiç şüphem yok. Umarım son olur”

Özdağ’a silahlı ve sopalı saldırı düzenlenmiş başka bir saldırının hedefi de Yeniçağ gazetesinin Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu olmuştu.

Ülkü Ocakları eski Başkanı olan avukat Hatipoğlu ise Perşembe günü evinin önünde kimliği belirlenmeyen kişilerce saldırıya uğramştı.