ABD’li General Mazlum Abdi’yi ziyaret etti – HABER BİZDEN

 ABD’li General Mazlum Abdi’yi ziyaret etti

Cuma günü, Demokratik Suriye Güçleri (DSG) Komutanı Mazlum Abdi ve ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM) Komutanı General Michael Erik Kurilla Hol kampını ziyaret etti.

CENTCOM Komutanı Kurilla ile DSG Genel Komutanı Kobani, Hol Kampı’ndan yürütülen IŞİD operasyonlarını görüşmek üzere bir araya geldi.

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı’nın (CENTCOM) Komutanı Michael Curilla ve beraberindeki heyet, dün Demokratik Suriye Güçleri (DSG) Genel Komutanı Mazlum Abdi ile görüştü.

Kurilla ile Kobani’nin 60 bin kişinin yaşadığı Hol Kampı’nda IŞİD’e karşı yürütülen operasyonları görüşmek üzere bir araya geldiği kaydedildi.

Hol Kampı yetkililerinden operasyona ilişkin son gelişmelerin ele alındığı görüşmede ABD’li komutan ve heyetin DSG’ye başsağlığında bulunduğu aktarıldı.

CENTCOM İnternet sitesinden yapılan resmi açıklamada ise “Kampta güvenliği sağlamak ve insani koşulları düzeltmek üzere DSG ile çalışmaya devam edeceğiz. Hol Kampı’nda birlikte hareket etmek, IŞİD’i yenme kararlılığımızın bir işaretidir” ifadelerine yer verildi.

%d