ABD’den vatandaşlarına Türkiye uyarısı! – haberbizden

ABD’den vatandaşlarına Türkiye uyarısı!

ABD’nin Bulaşıcı Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi’nin (CDC) resmi internet sitesi üzerinden yapılan seyahat uyarıları bölümünde, Türkiye’deki Amerikan vatandaşlarına uyarıda bulunuldu.Seyahat uyarıları bölümünde vatandaşları için Türkiye’ye ayrı bir sekme açan CDC, “Turistlerin Türkiye’ye zorunlu olmayan bütün uçuşlardan kaçınmasını tavsiye ediyor. Kovid-19 riski olan gezginler Türkiye’ye olacak bütün seyahatlerini iptal etmeliler ki buna zorunlu seyahatler de dahil” ifadesini kullandı.

Yapılan uyarıda vatandaşların Türkiye’de hastalığa yakalanması halinde kaynakların sınırlı olabileceğine değinilerek şu ifadelere yer verildi: “Türkiye’de Kovid-19 riski yüksek. Eğer Türkiye’de hastalanırsanız ve medikal bakıma ihtiyacınız olursa, kaynaklar sınırlı olabilir.

Türkiye’nin Dışişleri Bakanlığı ya da Sağlık Bakanlığı ya da ABD Dışişleri Bakanlığı ya da konsolosluk işlemlerinin sitelerine bakabilirsiniz. Böylelikle seyahat edenlere uygulanacak test ve karantina işlemlerini öğrenebilirsiniz. Gideceğiniz yerde sizden Kovid-19 testi yaptırmanız istenebilir. Eğer testiniz pozitif çıkarsa bir süre karantina altına alınmanız istenebilir. ABD’ye geri dönüşünüz bile sekteye uğrayabilir.”

Bir Cevap Yazın