ABD Merkez Komutanlığı’ndan DSG açıklaması! – HABER BİZDEN

ABD Merkez Komutanlığı’ndan DSG açıklaması!

abd

Son iki haftada DSG güçlerinin yaptığı operasyonlarda yüzlerce IŞİD’linin tutuklandığını ve terör örgütü IŞİD ağlarının dağıtıldığını vurgulayan CENTCOM, “DSG, IŞİD tehdidini ortadan kaldırmak için çabalarını sürdürecek” açıklamasında bulundu.

ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), Demokratik Suriye Güçleri’nin (DSG) El Hol Kampı’na yaptığı operasyona ilişkin açıklamada bulundu. CENTCOM İletişim Direktörü Albay Joe Buccino tarafından yapılan açıklamada, son iki haftada DSG güçlerinin yaptığı operasyonlarda yüzlerce IŞİD’linin tutuklandığı ve IŞİD ağlarının dağıtıldığı ifade edildi.

DSG’nin 5 Eylül 2022’de terör örgütü IŞİD tarafından tünellere zincirlendiği ve işkence yaptığı 4 kadını kurtardığı hatırlatılan açıklamada, “Birleşik Müşterek Görev Gücü, DSG’ye danışmanlık, yardım ve olanak sağlama konularında yoğun bir şekilde yer alıyor. Bu operasyon kamp idaresi yetkilileri ile koordineli olarak yürütülüyor” sözlerine yer verildi.

“Uluslararası toplum bu çabayı desteklemeli”

Açıklamanın devamında şunlara değinildi: “Bu operasyon, kendi ülkelerinde kalan veya dönmek isteyen ancak bunu yapamayan sakinler için kampı daha güvenli hale getirecek. DSG, IŞİD tehdidini ortadan kaldırmak için çabalarını sürdürecek, ancak uluslararası toplumun geri dönüş yoluyla bu çabayı desteklemesi kritikliğini koruyor.”

%d blogcu bunu beğendi: