ABD Büyükelçiliği bayrağı astı… Soylu’ya yanıt var – HABER BİZDEN

ABD Büyükelçiliği bayrağı astı… Soylu’ya yanıt var

Soylu seçim dönemi boyunca Millet İttifakı’nın ABD ile işbirliği içerisinde LGBT propagandası yaptığını savunmuştu. Konuşmalarında Soylu şu ifadeleri kullanmıştı:

Tayyip Erdoğan gitsin de kim gelsin? Benim ülkemde erkekle erkeğin, kadınla kadının evlenmesini istemiyorum arkadaş. Ben istemiyorum. Billboardlara asıp da biz cinsel yönelimin bütün tercihlerini yerine getireceğiz demek var ya, erkekle erkeğin kadınla kadının, daha öte giderek midenizi bulandırmak istemem. Hani LGBT+Q diyorlar ya onun içerisinde hayvanla insanın evlenmesi de var. Yani bunlar tamamen Amerika’nın ve Avrupa’nın güdümüne girmişler. Çünkü son cümlem şudur: Avrupa ve Amerika tek tip insan istiyor. Televizyonlardan beslediği tek tip bir dine tabi oldukları, evrensel hukuk diyorlar ya, evrensel tek bir dine tabi oldukları, cinsiyetsiz oldukları, hiç kimsenin aile yapısı içerisinde olmadığı tek tip insan modeli istiyor. Biz bu modele evet diyemeyiz. Bu kadar basit.”

ABD BÜYÜKELÇİLİĞİ BAYRAĞI ASTI

ABD Büyükelçiliğinden ise Soylu’nun bu sözlerine yanıt gibi bir hamle geldi. Büyükelçilik binasına Onur  Ayı nedeniyle LGBT bayrağı asıldı. 

Bu bayrağın fotoğrafı da sosyal medyadan paylaşılarak şu ifadeler eklendi:

“1 Haziran, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve dünya genelinde -bugün de devam eden- eşit hak arayışının o güzel çeşitlilik yelpazesinin ve uzun ve çalkantılı tarihinin hatırlandığı #OnurAyının başlangıcıdır. Amerika Birleşik Devletleri, zorlu bir küresel görev olarak insan haklarını ve temel özgürllükleri herkes için geliştirme taahhüdünün merkezinde yer almayı sürdüren #LGBTQI+ bireylere karşı şiddete, kriminalizasyona, ayrımcılığa ve damgalamaya son verilmesini savunmaya devam etmektedir.”

İşte o paylaşım:

Odatv.com

%d blogcu bunu beğendi: