4 Günün Ardından 3 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı Daha Geliyor

4 Günün Ardından 3 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı Daha Geliyor

 4 Günün Ardından 3 Günlük Sokağa Çıkma Yasağı Daha Geliyor

26.04.2020 - 19:17

Güncelleme : 26.04.2020 - 19:17

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1, 2 ve 3 Mayıs’ta 3 günlük sokağa çıkma yasağı ile ilgili öneri hakkında değerlendirmelerde bulundu. Ramazan Bayramı sonrasında normalleşme süreceğinin başlayacağını duyuran Erdoğan, sokağa çıkma yasağı ile ilgili ve normalleşme süreci ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti MYK toplantısında 01-03 Mayıs 2020’de 3 günlük sokağa çıkma yasağı önerisi hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Erdoğan, korona virüsle mücadelede sokağa çıkma yasağına uyulduğunu belirterek, herkesin tedbirlere uymaya devam ettiği takdirde rahatlamanın olacağını söyledi.MAYIS AYINDA 3 GÜN YASAK TARTIŞMASI Toplantıda ramazan ayında uyulması gereken tedbirlerin önemi vurgulanırken 1, 2 ve 3 Mayıs’ta da aynı şekilde 3 günlük sokağa çıkma yasağının olabileceğine işaret etti. Bayrama kadar tedbirlerin sıkı tutulacağı ve bayram sonrasında rahatlamaya geçileceği belirtildi.

Erdoğan yeni açılan hastanelerin önemini dile getirirken de “İnşaatı bitirilmeyen ve faaliyete geçmeyen şehir hastanelerini bir an önce bitirin” talimatı verdi. Erdoğan, Dünya Sağlık Örgütü’nün de önümüzdeki günlerde Türkiye ile ilgili çok önemli bir açıklama yapacağını söyledi.

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın