Manisa’da cansız bedenleri bulunan 4 gencin ölümüne ilişkin soruşturma devam ederken 3 arkadaş arasında canına kıyan son kişinin 23 yaşındaki Serkan Zangal olduğu ortaya çıktı.Manisa’da hayatlarını kaybeden ve cansız bedenleri bulunan 4 gencin ölümüne ilişkin detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Son olarak 20 yaşındaki Ümit Zangal’ın aşı doz nedeniyle yaşamını yitirmesinin ardından toplu intihar kararı aldıkları düşünülen 3 gençten en son hayatına son veren kişinin Ümit’in 23 yaşındaki kuzeni Serkan Zangal olduğu ortaya çıktı.

Sabah gazetesinde yer alan habere göre pompalı tüfek olay yerinde Serkan Zangal’ın bacaklarının üzerinde bulundu. Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü öğrencisi Zangal’ın ailesine okul için Burdur’da olduğunu söylediği öğrenildi.Olayla ilgili savcılık soruşturması devam ederken, esrarengiz ayrıntılar da yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Uyuşturucuya alışkın olmayan 20 yaşındaki Ümit Zangal’ın kullandıktan sonra fenalaşarak yere yığıldığı ve ağzından burnundan kan geldiği, bağ evinde yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü öğrencisi Serkan Zangal’ın amcasının oğlunun vefatıyla adeta şoka girdiği ve bu durumu akrabalarına açıklayamayacaklarını düşünerek diğer iki arkadaşıyla beraber uyuşturucu etkisindeyken toplu hayatlarına son verme kararı aldığı tahmin ediliyor.

NE OLMUŞTU? Ümit Zangal’ın cesedini otomobile taşıyan gençler, Muharrem Zengin’in babası Suat Zengin’e ait ruhsatsız av tüfeğini de alarak 500 metre ilerideki Akçeşme Mevkisi’ne geldi. Önce Neşet ve Muharrem son olarak ise Serkan Zangal tüfeği ateşleyerek hayatlarına son verdi.

Pompalı tüfek olay yerinde Serkan Zangal’ın bacaklarının üzerinde bulundu. Gençlerden alınan svap örneklerinde hepsinin elinde barut izine rastlandı, başka bir parmak izi bulunmadı. Gençlerin ölü olarak bulunduğu arazide beşinci bir kişiye ait ayak izine de rastlanmadı. Gençlerin vücutlarında herhangi bir darp ya da yara izi de bulunmadı, intihar ettikleri kesinleşti. Jandarma ekipleri olayı aydınlatmak için gençlerin yakın çevresindeki 30 kişinin ifadesine de başvurdu.

Öte yandan Serkan Zangal, Muharrem Zengin ve Neşet Dalgın’ın intihar etmeden kısa süre cep telefonu ile veda videosu çektiği ortaya çıkmıştı. Neşet Dalgın’ın kardeşi Mert Dalgın’a gönderdiği videoda gençler, “Dayım naber, nasılsın? Umarım iyisindir. Mert, kendine çok iyi bak kardeşim. Biz gidiyoruz. Seni seviyoruz kanka, kusura bakma, yapacaklarımız vardı. Biz seni yarı yolda bıraktık. Yapamadık birader” dediği görülmüş, su sırada görüntüye giren Muharrem Zengin de “Öbür tarafta görüşürüz” diye veda etmişti.