3 günlük sokağa çıkma yasağı olacak mı? Erdoğan açıklıyor – haberbizden

3 günlük sokağa çıkma yasağı olacak mı? Erdoğan açıklıyor

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ve bakanlar bugün koronavirüs salgının gidişatı konusunda toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda, 1 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı ilan edilip edilmeyeceği ve okulların ne zaman açılacağı gibi konuların görüşüldüğü düşünülüyor. Toplantı sonrası Erdoğan açıklama yapıyor.

Erdoğan’ın açıklamasının satır başları: Ramazanın sonunda çifte bayram yapmayı niyaz ediyoruz. Koronavirüsle mücadelenin somut neticelerini almaya başladık. Yeni hasta ve ölüm sayımız azalıyor.

İyileşen hasta sayısının yeni hasta sayısını geçmesi önemli bir kırılma noktasıdır. Türkiye ölüm oranı bakımından da Avrupa’daki en iyi ülke konumundadır. Sadece ülkemizdeki vatandaşlarımızın sağlığını korumakla yetinmedik. Dünyanın her yerindeki kardeşlerimize de sahip çıktık.

Yurt dışında yaşayıp da ağır hastalık geçiren ve bulundukları yerlerde tedavileri yapılamayan vatandaşlarımızı da sahipsiz bırakmadık. Son olarak Emrullah Gülüşken isimli vatandaşımızı kızının çağrısına uyarak ülkemize getirdik. Şu anda Ankara Şehir Hastanesi’nde tedavisi yapılıyor.

Bu kardeşimizi inşallah sağlıklı bir şekilde evine göndereceğiz. – Hiçbir hastamız hastane kapısından geri çevrilmedi, sahipsiz bırakılmadı. Bu hafta sonu da 31 ilimizde üç gün süreyle sokağa çıkma sınırlandırması uygulayacağız. “31 ilimizde 1-2-3 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkma yasağı uygulanacak.”

Bir Cevap Yazın